Rośnie zapotrzebowanie na usługi kurierskie, widać to nie tylko po ilości wysyłanych paczek, ale także po powstających kolejnych centrach dystrybucji lub rozbudowie starych. Firmy kurierskie inwestują w infrastrukturę, bo najwyraźniej im się to opłaca. Przemawia za tym wzrost efektywności i jakości usług. A jak wiadomo, jakość usług i szybkość dostawy to dla klienta najważniejsze elementy w całym procesie.
Nowoczesne i ergonomiczne terminale DB Schenker powstały w tym roku m.in. w Zielonej Górze i Olsztynie.
Większość terminali logistycznych jest budowana na obrzeżach miast, gdyż hałas podczas przeładunków w nocy i wzmożony ruch może być uciążliwy dla mieszkańców. W centrum miast często też brakuje miejsca na takie budynki. Dlatego większość firm decyduje się na lokalizację pod miastem. I tak nowy terminal DB Schenker mieści się na obrzeżach, 13 km od centrum Zielonej Góry, w dzielnicy Stary Kisielin przy trasie ekspresowej S3, docelowo łączącej Świnoujście z Lubawką. Drugi zlokalizowany jest w Stawigudzie oddalonym o ok. 15 km od Olsztyna, przy trasie ekspresowej S51, łączącej Olsztyn z drogą S7.
DB Schenker dzięki tegorocznym inwestycjom w Olsztynie i Zielonej Górze oraz tej z 2014 w Białymstoku będzie posiadał trzy proekologiczne terminale. Co to znaczy? Wszystkie te obiekty zostały wyposażone w rozwiązania mające na celu oszczędność energii, redukcję emisji CO2 i inne nowoczesne elementy przyjazne środowisku. Wśród nich możemy wymienić lampy LED-owe i solarne, kolektor słoneczny podgrzewający wodę użytkową, czy zbiornik na deszczówkę. Wewnątrz hal zostały zamontowane urządzania grzewczo-wentylacyjne, specjalne piece kondensacyjne, pozwalające na odzysk ciepła.
Źródło: DB Schenker